Vastuvõtt

Erialad

Õppida saab kutsekeskharidusõppe, 3. ja 4. taseme kutseõppe õppekavadel ning 4. taseme jätkuõppe õppekaval. Õpe toimub nii kooli- kui töökohapõhises õppevormis.

Vastuvõtu info: https://www.merekool.ee/vastuvott

Erialade kirjeldused on allpool.

Vastuvõtu info: https://www.merekool.ee/vastuvott

Erialade kirjeldused on allpool.

Vahimehaanik (keskhariduse baasil kutseõpe)

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaegÕppekava mahtValikainete maht õppekavas
Õppeliik4. taseme kutseõpeÕppevormTöökohapõhine õpeEeldus alustamiseksKeskharidus ja laevamotoristi kutsetunnistusÕppeaeg2,5 aastatÕppekava maht130 EKAPValikainete maht õppekavas20,5 EKAP

Töökohapõhises õppes on praktikaõppe osakaal tavapärasest oluliselt suurem ja moodustab vähemalt 2/3 õppe mahust (vt töökohapõhine õpe).

1. Õppekava (alates 2023/2024 õa): 750kW ja suurema peamasinate efektiivse koguvõimsusega mootorlaeva vahimehaanik (kood 129298)

Rakenduskavad

2. Õppekava (alates 2021/2022 õa): 750kW ja suurema peamasinate efektiivse koguvõimsusega mootorlaeva vahimehaanik (kood 129298)

Rakenduskavad

3. Õppekava: 750kW ja suurema peamasinate efektiivse koguvõimsusega mootorlaeva vahimehaanik (kood 129298)

Rakenduskavad

Õppima asumisel on võimalik saada tasemeõppes osalemise toetust. Rohkem infot tasemeõppes osalemise toetuse kohta leiate Eesti Töötukassa kodulehelt.

Vilistlase lugu (Ain Randi)
  • Millal lõpetasid Eesti Merekooli vahimehaaniku erialal?

2019. aastal

• Miks valisid õppimiseks Eesti Merekooli?

Eesti Merekooli valisin õppimiseks seetõttu, et olen selle kooli kunagi lõpetanud (1983. aastal) ja seoses sellega teadsin, kui head mereharidust see kool annab.

• Mis jäi Sulle kooliajast kõige enam meelde?

Kooliajast on jäänud meelde läbimõeldud õppekorraldus, mis võimaldas töö kõrvalt õppida ning väga kompetentsed ja toetavad õpetajad.

• Miks peaks valima merendusalase hariduse?

Merendusalase hariduse võiksid valida inimesed, kes saavad pikka aega hakkama väikeses suletud ühiskonnas (kodust äraolekud on suhteliselt pikad, 24/7 ühed ja samad inimesed), mida laev ju tegelikult on. Kindlasti võiksid merenduse valida need, kes tunnevad mere vastu tõmmet ja armastavad merd, sest vägisi seda tööd teha ei saa.

• Millega oled tegelenud pärast kooli lõpetamist?

Nii kooli ajal kui ka pärast kooli lõpetamist töötasin Veeteede Ametis (nüüdne Transpordiamet). Olen töötanud ka lektorina Eesti Mereakadeemias. Alates 2020. aasta jaanuarist töötan Eesti Merekoolis.

• Kus/kellena hetkel töötad?

Hetkel töötan Eesti Merekoolis laevamehaanikute õppeliini juhtivõpetajana.