Vastuvõtt

Erialad

Õppida saab kutsekeskharidusõppe, 3. ja 4. taseme kutseõppe õppekavadel ning 4. taseme jätkuõppe õppekaval. Õpe toimub nii kooli- kui töökohapõhises õppevormis.

Vastuvõtu info: https://www.merekool.ee/vastuvott

Erialade kirjeldused on allpool.

Vastuvõtu info: https://www.merekool.ee/vastuvott

Erialade kirjeldused on allpool.

Vahitüürimees (kutsekeskharidusõpe)

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaegÕppemahtValikainete maht õppekavas
Õppeliik4. taseme kutseõpeÕppevormStatsionaarne- koolipõhine õpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg4 aastatÕppemaht240 EKAPValikainete maht õppekavas35,5 EKAP

1. Õppekava (alates 2023/2024 õa): 500-se ja suurema kogumahutavusega laeva vahitüürimees (kood 129257)

Rakenduskavad

2. Õppekava (alates 2021/2022 õa): 500-se ja suurema kogumahutavusega laeva vahitüürimees (kood 129257)

Rakenduskavad

3. Õppekava: 500-se ja suurema kogumahutavusega laeva vahitüürimees (kood 129257)

Rakenduskavad

Õppima asumisel on võimalik saada tasemeõppes osalemise toetust. Rohkem infot tasemeõppes osalemise toetuse kohta leiate Eesti Töötukassa kodulehelt.

Vilistlase lugu (Fred Kristian Liivamägi):

• Millal lõpetasid Eesti Merekooli vahitüürimehe eriala?

2016. aastal, kiituskirjaga

• Miks valisid õppimiseks Eesti Merekooli?

Ma olen inimene, kes armastab laevu ja juba lapsest saati köitis mind elu laeva peal. Nii et, soovisin juba teismelisena tulla õppima mereharidust.

• Mis jäi Sulle kooliajast kõige enam meelde?

Ilus vormiriietus ja erialatunnid navigatsioonis, laevade ehituses ja vahiteenistuses. Ma usun, et merekooli suurim väärtus on selle praktiline õpe kogenud meremeeste poolt.

• Miks peaks valima merendusalase hariduse?

Merenduses on võimalik leida huvitavat tööd üle maailma, selles valdkonnas ei ole geograafilisi piire.

• Millega oled tegelenud pärast kooli lõpetamist?

Olen töötanud nii maal kui ka merel ning omandanud Eesti Mereakadeemias ka kõrghariduse.

• Kus/kellena hetkel töötad?

Töötan offshore-is.