Vastuvõtt

1. Vastuvõtt laevajuhtimise ja laevamehaanika erialadele koolipõhisesse kutsekeskharidusõppesse ja töökohapõhisesse õppesse keskhariduse baasil

Dokumentide vastuvõtt toimub 25.06 - 12.07.2019 ja 12.08 - 16.08.2019, E-N kl 9.00 - 15.00 ja R 9.00 - 14.00 Tallinnas, Kopli tn 101 hoovimaja II korrusel tuba 23 (tulla läbi TTÜ Eesti Mereakadeemia hoone või paremalt poolt ümber maja). Kohale saab sõita bussidega nr 32  ja 72 ning trammidega nr 1 ja 2 (Kopli suuna lõpp-peatus).

Koolipõhisesse kutsekeskharidusõppesse dokumendid esitanud õpilaskandidaatidele korraldatakse motivatsiooni- ja kutsesobivuse vestlused ning kehalised katsed (käte kõverdamine toenglamangust ja istesse tõus selili lamangust käed kukla taga sõrmseongus 2 minuti jooksul ning Cooperi test või 3200 m jooks maastikul) vastavalt dokumentide vastuvõtmisel saadud jaotuskavale.
Vestlus ja kehalised katsed 19.08-23.08.2019.

2. Vastuvõtt vanemmadruse, laevamotoristi ja laevaelektriku õppekavadele
Õpperühmad komplekteeritakse lähtudes riiklikust koolitustellimusest ja eelregistreerimise tulemustest.
NB! Alates 2018/2019 õppeaastast võetakse laevaelektriku 4. taseme jätkuõppe õppekavale vastu elektriku kutsetunnistust ja elektriseadmete teenindamisel vähemalt aastast praktikat ning vähemalt põhiharidust omavad isikud.

EELREGISTREERIMINE VANEMMADRUSE, LAEVAMOTORISTI JA LAEVAELEKTRIKU ÕPPEKAVADELE
Lisainfo: Vello Andre
E-post: vello.andre@merekool.ee
Telefon: (+372) 613 5482

3. Vastuvõtt siseveelaeva laevajuhi koolipõhisesse kutseõppesse (Tartu)
Lisainfo: Lembit Põld, Indrek Särg

E-post: lembit.pold@merekool.ee, indrek.sarg@merekool.ee
Telefon: (+372) 613 5490, (+372) 5557 5766, (+372) 512 1190

NÕUTUD DOKUMENDID

Õpilaskandidaat esitab isiklikult vastuvõtukomisjonile järgmised dokumendid:

1) kirjalik avaldus (täidetakse kohapeal)
2) alla 18-aastasel vanema või eestkostja lihtkirjalik nõusolek Merekooli õppima asumiseks
3) põhi- või keskharidust tõendava dokumendi originaal või selle notariaalselt või dokumendi originaali alusel koolis kinnitatud koopia
4) hinneteleht
5) muukeelsetel õpilastel eesti keele algtaseme tunnistus (ei ole vaja kui on sooritatud põhikooli lõpueksam - eesti keel teise keelena)*
6) meremeeste tervisekontrolli arsti poolt õpilase tervisliku seisundi kohta väljastatud tõend **
7) 4 dokumendifotot (heleda triiksärgi ja lipsuga)
8) võimalusel iseloomustus eelmisest koolist
9) isikut tõendav dokument (pass, ID-kaart, meremehe pass)

* Eestis elav välismaalane peab esitama dokumendi, milles on märge alalise või kehtiva tähtajalise elamisloa või elamisõiguse kohta, või selle puudumise korral pädeva asutuse kirjalik tõend tema seadusliku viibimise kohta Eesti Vabariigis.
** Dokumentide sisseandmisel võib olla ka perearsti tõend, kuid pärast kooli vastuvõtmist tuleb kindlasti läbida kontroll meremeeste tervisekontrolli arsti juures.

MEREMEESTE TERVISEKONTROLLIARSTID

Kontakt:
Kaie Kudre
Terviseamet
kaie.kudre@terviseamet.ee
(+372) 650 9856

Dokumentide vastuvõtt toimub 25.06 - 12.07.2019ja12.08 - 16.08.2019, E-N kl 9.00 - 15.00 ja R 9.00 - 14.00Tallinnas, Kopli tn 101 hoovimaja II korrusel tuba 23 (tulla läbi TTÜ Eesti Mereakadeemia hoone või paremalt poolt ümber maja).Kohale saab sõita bussidega nr 32 ja 72 ning trammidega nr 1 ja 2 (Kopli suuna lõpp-peatus).

vastavalt dokumentide vastuvõtmisel saadud jaotuskavale.
Vestlus ja kehalised katsed 19.08-23.08.2019.

2. Vastuvõtt vanemmadruse, laevamotoristi ja laevaelektriku õppekavadele

EELREGISTREERIMINE VANEMMADRUSE, LAEVAMOTORISTI JALAEVAELEKTRIKU ÕPPEKAVADELE
Lisainfo: Vello Andre
E-post: vello.andre@merekool.ee