Vahitüürimees (kutsekeskharidusõpe)

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaegÕppemahtValikainete maht õppekavas
4. taseme kutseõpeStatsionaarne- koolipõhine õpePõhiharidus4 aastat240 EKAP35,5 EKAP

1. Õppekava (alates 2023/2024 õa): 500-se ja suurema kogumahutavusega laeva vahitüürimees (kood 129257)

Rakenduskavadlink opens on new page

2. Õppekava (alates 2021/2022 õa): 500-se ja suurema kogumahutavusega laeva vahitüürimees (kood 129257)

Rakenduskavad

3. Õppekava: 500-se ja suurema kogumahutavusega laeva vahitüürimees (kood 129257)

Rakenduskavad

Õppima asumisel on võimalik saada tasemeõppes osalemise toetust. Rohkem infot tasemeõppes osalemise toetuse kohta leiate Eesti Töötukassa koduleheltlink opens on new page.

Vilistlase lugu (Fred Kristian Liivamägi):

• Millal lõpetasid Eesti Merekooli vahitüürimehe eriala?

2016. aastal, kiituskirjaga

• Miks valisid õppimiseks Eesti Merekooli?

Ma olen inimene, kes armastab laevu ja juba lapsest saati köitis mind elu laeva peal. Nii et, soovisin juba teismelisena tulla õppima mereharidust.

• Mis jäi Sulle kooliajast kõige enam meelde?

Ilus vormiriietus ja erialatunnid navigatsioonis, laevade ehituses ja vahiteenistuses. Ma usun, et merekooli suurim väärtus on selle praktiline õpe kogenud meremeeste poolt.

• Miks peaks valima merendusalase hariduse?

Merenduses on võimalik leida huvitavat tööd üle maailma, selles valdkonnas ei ole geograafilisi piire.

• Millega oled tegelenud pärast kooli lõpetamist?

Olen töötanud nii maal kui ka merel ning omandanud Eesti Mereakadeemias ka kõrghariduse.

• Kus/kellena hetkel töötad?

Töötan offshore-is.

Avaldatud 11.03.2019. Viimati muudetud 10.10.2024.